1. Anasayfa
  2. Geliştirici Haberleri

iphone 11 ısınma sorunu çözümü Nedir?

iphone 11 ısınma sorunu çözümü Nedir?

İçerik Tablosu

iPhone 11 ısınma sorununun çözümü ile ilgili olarak birçok kullanıcı iPhone 11’in ısındığını ve şarj süresinin kısaldığını bildirdi. Apple, bunun normal bir davranış olduğunu ve kullanıcıların endişelenmemesi gerektiğini söylüyor.

iphone 11 neden ısınır

iPhone 11’in ısınmasının birkaç nedeni var. Bunlar yetersiz soğutma sistemi, yüksek sıcaklıklara maruz kalma ve iPhone 11’i aşırı yükleyen bazı uygulamalardır. Zayıf soğutma sistemi cihazın çalışma süresini kısaltabilir, Bazen cihazı kapatmak gerekebilir. Yüksek sıcaklıklar pil ömrünü kısaltabilir ve bazı durumlarda cihaza zarar verebilir. Öte yandan bazı uygulamaların cihaza çok fazla yük bindirmesi ve iPhone 11’i aşırı derecede yorması nedeniyle iPhone 11’i izinsiz kullanmasına izin verilmiyor.

iPhone 11 Çok Isınıyor

iPhone 11 aşırı ısınma sorunu, kullanıcılardan gelen yaygın bir şikayettir. Aşağıda, sorunun ne olduğu ve nasıl düzeltileceği hakkında daha fazla bilgi bulunmaktadır.

iPhone 11’deki yeni işletim sistemi, iOS 13 güncellemesindeki bir hatadan kaynaklanıyor. Bu hatayı düzeltmek için Apple, kullanıcıları bu güncellemeyi uygulamaya çağırıyor. Ancak bu güncellemeyi yapmadan önce cihazınızda depolanan tüm verileri yedekleyin. Aksi takdirde veriler kaybolabilir.

İphone 11 Isınma Sorununun Çözümü

iPhone 11 aşırı ısınma sorununu çözmek, cihaz kullanıcıları tarafından yaygın olarak şikayet edilen bir sorundur. Cihaz açıldığında veya uygulama üzerinden normal bir süre geçtikten sonra yüzey sıcaklığı yükselir. Bu, kullanıcı konforunu etkileyebilir veya cihaza zarar verebilir. Bu nedenle, bu sorunu çözmeye odaklanmalıyız.

iPhone 11 Pro Max ısınma sorunlarını çözmek için öneriler:

1. Sürekli kullanımda değilse önce cihazı kapatmayı deneyin. Cihaz sürekli çalışma ile ısınır, aksi halde sistem aşağı doğru çalışmaya başlar. Birkaç dakika sonra tekrar açabilirsiniz.

2. Cihazı kullanmadan önce, maksimum performansı sağlamak için tamamen şarj edilmeli ve bir süre tamamen dinlendirilmelidir. Cihazınızın yeterli güce sahip olduğundan emin olun. Daha fazla iletişim istiyorsanız, bunu yapmalısınız.

Yeni nesil işletim sistemi iOS 13 ile gelen yenilikler, uygulamalar ve oyunlar, akıllı telefon kullanıcılarının sıklıkla tercih ettiği iPhone 11 modellerinden daha hızlı pil tüketiyor. Bu duruma ek olarak iPhone 11, ekran parlaklığı artırıldığında daha da ısınıyor. Sadece telefonu elinize almanız yeterlidir ve yüzeyin biraz yandığını hissedebilirsiniz.

sıcak telefonla ne yapılır

Hot Phone ile ne yapmalıyız? Bu sorunu çözmek için önce bunun neden olduğunu anlamamız gerekiyor. Genellikle iki sebep vardır. Ekranı görüntülemek için çok fazla güç tüketen uygulamalar veya aşırı sıcaklık ortamları. Her ikisi de etkilenebilir, ancak çözümler farklıdır.

Ekran görüntüsü enerji tüketimi uygulamaları:

1. Ekranı görüntülemek için enerji tüketen uygulamalardan kaçınmaya çalışın. Bu tür uygulamalar tipik olarak oyunlar, video oynatma veya dijital sanat yaratmaya yönelik uygulamalardır. 2. Bu tür uygulamalara erişmek isterseniz cihazınız ısınacaktır. Ekranın güç tüketen uygulamaları uzun süre kullanmaması mantıklı.

İlginizi Çekebilir