1. Anasayfa
  2. Blog

Kısa Süreli Steroid Kullanımı Fayda Sağlar Mı?

Kısa Süreli Steroid Kullanımı Fayda Sağlar Mı?

İçerik Tablosu

Steroidler vücutta salgılanan hormonların sentetik formudur. Başka bir deyişle mevcut hormonların dışarıdan takviye olarak almasıdır. Sporda steroid kullanımı her geçen gün yaygınlık kazanıyor. Haliyle yeni spora başlayanlar veya yeniden farklı steroid kürü kullanmak isteyenler bazı soruları merak ediyor. Kısa süreli steroid kullanımı fayda sağlar mı sorusu da bunlardan biridir. Steroidler ilaçtır ve birçok farklı formda farklı etkilerle öne çıkar. Genel olarak tıbbi amaçlarla kullanılan steroidler vücut gelişimiyle uğraşan kişilerin estetik görünüme ulaşması için etkili takviyedir. Elbette ki steroid kullanırken bazı hususlara dikkat etmek gerekir. Bunlardan biri steroidin kişinin hangi amaçla kullanıyorsa o amaca uygun dozajda ve sürede kullanmasıdır. Başka bir deyişle prospektüste yazan ölçülerde ve doktorunuzun önerdiği miktarda steroid kullanmak gerekir.

Steroidler Faydalı Mıdır?

Uzun süreli steroid kullanımı bazen yan etkilerin ortaya çıkma olasılığını arttırır. Çünkü genel olarak ilaçların etki mekanizması bellidir. Bir süreye kadar fayda sağlayan ilaçlar maksimum etkisi sonrasında yerinde sayar veya grafikte aşağı doğru bozulma meydana gelir. Böyle durumlarda steroidlerin faydası yerine steroidlerin zararına bırakır. Elbette kullanacağınız steroidin markası, etkililiği ve kullanma biçiminiz steroidden alacağınız faydayı belirler. Öte yandan steroidleri vücut kitle indeksine uygun biçimde ve amacına uygun kullanmanız gerekir. Kısa süreli steroid kullanımı peşindeyseniz dahi gerekli miktardan yüksek olarak kullanmamanız gerekmektedir. Örneğin testosteron kullanmak istiyorsanız bunu vücudunuza zararı olmayacak ölçüde kullanmanız gerekir.

Steroid Ne Sıklıkla Kullanılır?

Steroid kullanımı genel olarak günlük gerçekleşir. Örneğin steroid tablet aldıysanız bunları günlük sizin için uygun dozda almanız gerekir. Keza steroid enjeksiyon formundaysa bunların iğnesi genellikle uygun dozajlar halindedir. Yani çoğu durumda steroid enjekte ederken kullanacağınız iğne veya kalemler tek kullanımlıktır. Bunlar sporcunun ihtiyacına göre farklılık gösterir.

Sonuç olarak kısa süreli steroid kullanımı sporcuların bazen başvurduğu yollardan biridir. Ancak kimi zaman steroidlerin etkisini görmek için birkaç ay kullanım gerekir. Bilhassa spora yeni başlayanlar için steroid arayışındaysanız bunları uygun tedavi planında kullanınız. Aksi takdirde vücudunuzda beklediğiniz anabolik etkiler ortaya çıkmaz. Haliyle kas gelişimi ve yağ yakımı odaklı faydalar yakalamak istiyorsanız steroid kullanım süresi hususunda dikkatli olunuz.

Anabolik Steroidler Kilo Aldırır Mı? Anabolik Steroid Kullanımına Dair Bilgiler

 

Kas dokusunun gelişimine faydası olan anabolik steroidler vücut gelişimini pozitif yönde ilerletmek isteyenlerin ilk tercihlerinden biri oluyor. Ancak vücut geliştirirken kullanılan ilaçlar; bilhassa steroid ilaçlar konusunda dikkatli olmak gerekiyor. Nitekim steroidler kortizol sınıfında ilaçlar ve tıbbi kullanımda insanlarda kilo artışı vuku bulmuştur. Vücut gelişim grafiğinde yukarı yönlü ivme kazanmak isteyenler ise haliyle ince eleyip sık sokuyor. Peki anabolik steroidler kilo aldırır mı? İşte anabolik steroidlerin vücut gelişimindeki temel etkilerine dair merak ettikleriniz…

Anabolik Steroid Nedir, Ne İşe Yarar?

Anabolik steroidler erkeklik hormonu olarak bilinen testesteronu taklit ederek kas gelişimine katkı sağlayan sentetik ilaçlardır. Gecikmiş ergenlik ve çeşitli hastalıkların tedavisinde doktorlar anabolik steroidler reçete ederler. Zira bazen testosteron yetersizliği gibi sebeplerle farklı problemler meydana gelir. Öte yandan steroidler vücut gelişimcilerin favori ilaçlarından biridir. Protein tozu, steroid ve performans arttırıcı takviyeler ile vücut gelişimini olumlu yönde yakalamak mümkün olur. Kısacası anabolik steroidler gerek kas kazanımında gerekse enerji artışı gibi sebeplerle sporda; testosteron eksikliği probleminden doğan sağlık problemlerinde ise tıbbi yarar sağlar.

Anabolik Steroidler Neden Kilo Aldırıyor?

Anabolik steroidler adı üstünde vücudun irileşmesine kas kazanımı ve yağ yakımına sebep olur. Zira anabolik etki; hormonların protein uyarımını gerçekleştirmesi ve dolayısıyla protein sentezini sağlar. Bu da vücut kütlesinin artışını etkiler. Dolayısıyla anabolik steroidler kilo aldırır mı sorusunun cevabı evet şeklindedir. Ancak henüz yeni spora başladıysanız bu kütle kazanımını olumsuz manada düşünmemek gerekir. Çünkü alacağınız kilolar kas kütlesi olacağı ve kas hacmi yağ hacmine göre çok daha düşük olması sebebiyle estetik problemler ortaya çıkmaz. Başka bir deyişle anabolik steroidler ile kilo aldığınızda bunu kas olarak alırsınız. Haliyle hayal ettiğiniz sağlıklı vücuda kavuşmak için steroidlerin kullanımı fayda sağlar.

Kilo Arttıran Steroidler

  • Anavar
  • Dianabol
  • Agovirin
  • Retandorol
  • Anadrol

Eğer steroidlerin aldırdığı kilolardan rahatsızsanız dozu sizin için optimum olan miktarda tercih etmelisiniz. Zira fazla steroid kullanımı vücut gelişimi ve fitness için uygundur ancak kas kütlesinin artışı sizleri rahatsız edebilir. Kısacası anabolik steroidler kilo aldırır ancak estetik olarak hoş görüntü sağlayan kasları arttırır.

Sporcu ürünleri steroidler,  yağ yakıcı , aradığınız bütün ürünleri https://roids.com.tr/blog/ Adresinde bulabilirsiniz..

Yazıyı Beğen
[Total: 1 Average: 5]
İlginizi Çekebilir