1. Ana Sayfa
  2. Çözüm/Rehber

LOL Güncelleme Yapılamadı Sorunu ve Çözümü

LOL Güncelleme Yapılamadı Sorunu ve Çözümü

League of Legends hala en çok oynanan Moba oyunlarından biridir. Sürekli güncellemeler ve karakter dengeleme ile oyundaki farklı şampiyonlar her seferinde öne çıkıyor. Elbette güncelleme sadece şampiyonları dengelemekle ilgili değil. Güncellemeler arasında performansı ve oyun etkileşimini iyileştirecek yenilikler var. Ayrıca, oyuncular güncellemeden sonra sorunlar yaşayabilir. LOL güncelleme hatası sorunu bunun en iyi örneğidir. League of Legends güncellemesi başarısız olan nedir ve çözümü nedir?

LOL Güncelleme Yapılamadı Sorunu Nasıl Çözülür?

Yeni güncelleme ile artık azınlıkta da olsa bazı oyuncular hata mesajları alıyor. Oyun istemcisini açtığımda bu hata mesajını alıyorum ve durum tekrar ediyor. Oyun istemcisi açıkken LOL’u güncelleyemiyorum! Hata mesajlarıyla karşılaşan oyuncuların kullanabileceği bazı basit yöntemler var.

Oyun Dosyalarını Doğrulayın

Oyun dosyaları herhangi bir nedenle bozulabilir. Bu nedenle bu hatayı alabilirsiniz. Yapacağın şey çok basit. Oyun istemcisini çalıştırın ve sağ üstteki dişli simgesine tıklayarak ayarlar paneline gidin. Şimdi Genel Ayarlar bölümünde aşağı kaydırın ve Tam Onarım düğmesini göreceksiniz. Düğmeye tıklayın ve işlemin tamamlanmasını bekleyin. Bu işlem bilgisayar ve internet hızınıza göre kısa ya da uzun sürebilir.

Oyunu Yönetici Olarak Çalıştırın

LOL, güncelleme hatası sorunları için en çok önerilen düzeltmedir. Bazı durumlarda işletim sisteminizin tüm ayrıcalıklarını kullanmanız gerekebilir. Oyunu çalıştırırken Windows izinlerini kullanmak için yönetici olarak çalıştırılmalıdır. Bunu yapmak için istemciye sağ tıklayın ve Yönetici olarak çalıştır’ı seçin. Bunu her zaman yapmak istemiyorsanız, sağ tıklayın ve özellikler penceresini açın. Açılan pencerede Uyumluluk sekmesine geçin, Yönetici olarak çalıştır yanındaki kutucuğu işaretleyin ve Uygula ve Tamam butonlarına basın. Uygulama şimdi yönetici olarak çalışacaktır.

Her Şeyi En Baştan Kurun

Tüm çözümleri denediyseniz ve başarılı olamadıysanız, oyunu bilgisayarınızdan tamamen kaldırın. Oyunu Programlar ve Uygulamalar bölümünden kaldırmayın. Bir oyunu bu şekilde silmek bazı dosyaları geride bırakabilir. Bunu engellemek için Ccleaner kullanabilirsiniz. Bu şekilde oyun bilgisayarınızdan kolayca ve tamamen kaldırılabilir.

LOL güncelleme yapılamadı sorunu ve çözümü için uygulayabileceğiniz adımlar bunlardır.Bu adımları uyguladığınız halde aynı sorunu yaşamaya devam ederseniz, lütfen Riot Games destek sisteminden ek yardım isteyin. Ayrıca benzer hatalar ve çözümleri için neler yapabileceğimizi görmek isterseniz yorum kısmından talepte bulunabilirsiniz.

Yazıyı Beğen
[Total: 1 Average: 5]
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında