1. Anasayfa
  2. Geliştirici Haberleri

PlayStation Konsollarında Twitter Özelliği Devre Dışı Bırakılıyor

PlayStation Konsollarında Twitter Özelliği Devre Dışı Bırakılıyor

İçerik Tablosu

PlayStation Konsollarında Twitter Özelliği Devre Dışı Bırakılıyor

Sony, PlayStation konsollarında bulunan Twitter özelliğini kullanımdan kaldırmaya karar verdi. Şirket, 2 Şubat 2021 tarihinden itibaren PlayStation 4 ve PlayStation 5 konsollarında Twitter ile entegrasyonu sonlandıracak.

Twitter Entegrasyonunun Sonlandırılması

Sony, PlayStation konsollarında yer alan Twitter özelliğini devre dışı bırakma kararı aldı. Bu özellik, kullanıcıların oyun oynarken veya oyun içi ekran görüntülerini paylaşırken Twitter hesaplarına bağlanmalarını sağlıyordu. Ancak, şirket, Twitter ile entegrasyonun 2 Şubat 2021 tarihinde sona ereceğini duyurdu.

Kararın Sebepleri

Sony’nin Twitter özelliğini kullanımdan kaldırma kararının arkasında çeşitli sebepler bulunuyor. Şirket, kullanıcıların artık Twitch ve YouTube gibi platformlarda daha fazla oyun içi içerik paylaştığını belirtti. Bu nedenle, Twitter entegrasyonuna olan talebin düştüğünü ve kaynakları daha etkili bir şekilde kullanmak istediklerini ifade etti.

Alternatif Paylaşım Seçenekleri

Sony, Twitter entegrasyonunun sona ermesiyle birlikte kullanıcılara alternatif paylaşım seçenekleri sunuyor. PlayStation konsollarında bulunan Share düğmesi ve ShareFactory uygulaması, oyun içi içerikleri kaydetmek, düzenlemek ve paylaşmak için hala kullanılabilir olacak. Ayrıca, kullanıcılar oyun içi ekran görüntülerini veya videolarını USB bellek veya dışa aktarma cihazları aracılığıyla paylaşabilecekler.

Sonuç

Sony, 2 Şubat 2021 tarihinden itibaren PlayStation konsollarında bulunan Twitter özelliğini kullanımdan kaldıracağını duyurdu. Şirket, Twitter entegrasyonuna olan talebin düşmesi ve kaynakları daha etkili bir şekilde kullanma isteği nedeniyle bu kararı aldıklarını belirtti. Kullanıcılar hala Share düğmesi, ShareFactory uygulaması ve dışa aktarma cihazları aracılığıyla oyun içi içeriklerini paylaşabilecekler.

Yazıyı Beğen
[Total: 0 Average: 0]