1. Anasayfa
  2. İnceleme

Razer Edge Fiyatı , Özellikleri

Razer Edge Fiyatı , Özellikleri
Razer Edge fiyatı, özellikleri ve Türkiye çıkış tarihi

Gündemdeki son şey olan bulut oyun, Razer’ın yeni el konsoluna da geliyor. ‘Razer Edge’ olarak adlandırılan 5G destekli yeni bir el konsolunun fiyatlandırması ve teknik özellikleri merak uyandırdı. Daha önce oyun Chromebook haberlerimizde bulut oyunlarını ele almıştık. Razer Edge ile asıl sorun bulut oyun sunucularına 5G üzerinden bağlanmak ve çok fazla donanım gerektiren oyunları düşük donanım yetenekleri ile yüksek hızlı internet üzerinde oynamaktır. Razer Edge’in çok yakın bir rakibi var. En büyük rakibinin ise Steam Deck olduğu söylenebilir. Razer, Valve ve Logitech ürünleri mevcut ve yakında çıkacak olan el konsolları arasında yer alıyor. Razer Edge’in bu kadar güçlü rakipler arasında nasıl bir performans gösterdiğini hep birlikte göreceğiz.

Razer Edge ve Edge 5G fiyatı ile teknik özellikleri

Razer, Ocak 2023’te piyasaya sürülecek iki farklı el konsolu serisine sahip olacak: Edge ve Edge 5G. Edge 5G serisi yalnızca ABD’de ve Verizon aracılığıyla kullanılabilir. Donanımsal olarak pek bir fark yok ancak her iki cihaz da Android 12 çalıştırıyor. Android 13, birçok akıllı telefon markasında zaten mevcut ancak Razer, Android’in daha düşük bir sürümüne sahip olacak. Razer Edge’in yenileme hızı 144 Hz’dir. 5000 mAh pil ve 8 GB depolama alanına sahip Razer Edge, 128 GB depolama alanına ek olarak öne bakan bir web kamerasına sahiptir. Cihaz 400 gram ağırlığında ve 3,5 mm kulaklık girişine sahip.

 

Full HD+ çözünürlüğe sahip 6.8 inç AMOLED ekran olacak. Gorilla Glass dokunmatik ekranın 288 Hz örnekleme hızı vardır.Yüksek ekran yenileme ve örnekleme hızı, Razer Edge’de oyun oynamayı bir zevk haline getirir. Ayrıca Razer Edge’in 2400 x 1080 ekran çözünürlüğüne sahip olduğunu, en büyük rakibi Steam Deck’in ise 1280 x 800 çözünürlüğe sahip olduğunu unutmayın. 400$ fiyatla satışa sunulan yeni Razer oyun konsolu, rakiplerine göre daha yüksek bir donanım konfigürasyonuna sahip. Son olarak Razer Edge’de kullanılan G3X Gen 1 oyun işlemcisinin Edge konsolu için özel olarak tasarlandığını varsayalım.

Razer Edge Türkiye satış fiyatı ve çıkış tarihi

Maalesef Razer Edge’in Türkiye’deki çıkış tarihi ve perakende fiyatı hakkında bilgi paylaşamıyoruz. Türkiye’de vergiler ve lojistik maliyetleri nedeniyle birçok teknolojik ürün satılmıyor. Razer Edge’in Türkiye‘de lanse edileceğine dair bir durum ortaya çıkarsa bu mesajı güncelleyeceğiz.