1. Anasayfa
  2. İnceleme

Red Dead Redemption 2 Türkçe Yama %100 Çalışıyor


Red Dead Redemption 2, 2018 yılında Rockstar Games tarafından piyasaya sürüldü ve halen birçok oyuncu tarafından aktif olarak oynanıyor. Çevrimiçi olan daha fazla oyuncu ile oyuna yenilik ve güncellemeler getirilmeye devam edecek. Oyun Türkçe olarak çıkmadığı için farklı ekipler farklı şekillerde Türkçe çeviri araştırması yapmış ve yapmaya devam etmektedir. Bu yazımızda Red Dead Redemption 2 Türkçe Yaması nasıl kurulur bundan bahsedeceğiz. iyi okumalar

Red Dead Redemption 2 Türkçe Yama Nasıl Kurulur?

Genel olarak oyunları Türkçeye çevirme işlemi bu işle ilgilenen herkes için kolaydır. Ancak Rockstar Games, Red Dead Redemption 2 için ayrı bir çeviri sistemine sahip olduğundan Türkçe çeviri ekibi yamayı kısa sürede alamadı. Daha sonra bir ekip bir program geliştirdi ve sadece diyaloğu çevirmeyi başardı. Bu yöntem geçici olarak işe yarasa da tamamen tatmin edici değildi. Oyunun diğer bölümleri tamamen İngilizce olarak kaldı. NexusMods üzerinde yayınlanan mod sayesinde oyunun çeviri metinleri tamamen Türkçe’ye çevrilmiştir. Charlesherman isimli bir geliştirici, bu mod ile RDR 2 oyuncularını memnun etmiş durumda. Türkçe RDR 2 yama paketini entegre etmek için öncelikle NexusMods web sitesine kayıt olmalısınız. Ardından uygun dosyayı indirmeniz, oyunun kurulu olduğu dizine gitmeniz ve içeriğini aktarmanız gerekir. Bir sonraki adımda, klasörde bulunan RDR2_TR.exe dosyasını çalıştırmanız gerekir. Bu adımların ardından Red Dead Redemption 2 Türkçe dil yaması başarıyla yüklenecektir.

Yama ile İlgili Sorunlar ve Çözümler

Bu yamanın da bazı sorunları var çünkü tüm yamalar mükemmel değil. Bu sorunlara geçici bir çözüm bulmak için aşağıdaki hataları ve çözümleri ziyaret edin.

  • Fontlarda bir sorun olması durumunda Rockstar Launcher ile giriş yapmanız gerekmektedir,
  • Oyunu kurmuş olduğunuz dizinde Türkçe karakterler yer almamalıdır,
  • Çevrimiçi modlara girmek yamanın bozulmasına ve ban yemenize neden olabilir,
  • Trainer modu ve yama birlikte çalışmamaktadır.

Oyunu daha iyi anlamak ve hikayeyi öğrenmek için Red Dead Redemption 2 Türkçe Yama Kurulum Kılavuzu. Daha fazla Red Dead Redemption 2 oyun kılavuzu için web sitemizdeki ücretsiz bültenimize kaydolun.