1. Anasayfa
  2. Blog

SSL Sertifikası Nedir

SSL Sertifikası Nedir

Her sayfada gördüğünüz yeşil sembol, yani SSL sertifikanız nedir? (Güvenli Yuva Katmanı), “Güvenli Giriş Katmanı” anlamına gelir.

SSL sertifikaları, İnternet üzerinden gizli bilgi gönderirken yüksek derecede güvenlik sağlar. SSL, son kullanıcılar ile web siteleri veya web sunucuları arasında güvenli bağlantılar kurmak için en yaygın kullanılan İnternet protokolüdür. SSL, Güvenli Yuva Katmanı anlamına gelir ve bir sunucu ile bir istemci (genellikle bir tarayıcı) arasında şifreli bir bağlantı kurmak için kullanılan bir güvenlik teknolojisidir. Dijital sertifika, bir kuruluş veya kişi hakkındaki bilgilerden oluşur. B. Adres ve Telefon Numarası. Bir sertifika yetkilisi, sertifikanın gerçekliğini doğruladıktan sonra bir sertifikayı imzalar. Bu imza, diğer kullanıcıların web sitenizin kimliğine güvenmesine olanak tanır. SSL sertifikasıyla korunan bir web sitesini ziyaret ettiğinizde, oturumunuz gizli dinleme, manipülasyon ve dolandırıcılığa karşı korumak için şifrelenir. Bu, İnternet üzerinden iletilen bilgilerin gizliliğini ve güvenliğini korur. İnternet kullanıcılarını bir web sitesinde alışveriş yaparken, arkadaşlarınızla anlık mesajlaşma yaparken veya hassas bilgi alışverişinde bulunurken korumak istiyor musunuz? SSL sertifikaları, doğru olduğundan emin olmak için güçlü bir şifreleme ve kimlik doğrulama katmanı sağlar. veya web sitesi.

Neden SSL Sertifikası ?

Bir web sitesine erişirken, web sitesi http ise:// Protokol ile başlamak, tarayıcının sunucuya gönderip aldığı tüm verileri düz metin olarak tanımlar. Örneğin WordPress admin panelinize kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yaptığınızda internet dünyasına gönderilen tüm bu bilgiler herkes tarafından okunabilmektedir. Bu nedenle, web sitenizin trafiğini izleyen biri kullanıcı adınızı ve kullanıcı şifrenizi bulabilir. Bir e-ticaret sitesi işletiyorsanız ve kredi kartı numaraları gibi hassas bilgiler de dahil olmak üzere çevrimiçi sipariş verme gibi amaçlarla veri topluyorsanız, bir SSL sertifikasına ihtiyacınız vardır.

 

Ücretsiz SSL Sertifikası Nasıl Alınır adlı Video

Google SSL’si:

Google arama motoru, Temmuz 2018‘den itibaren tüm standart HTTP sitelerini güvensiz olarak işaretleyeceğini duyurdu. Güvenli olmayan web siteleri, aramaların ve ziyaretçilerin dikkatini çeker.

İlginizi Çekebilir