1. Anasayfa
  2. Blog

Suskun Papağan Masalı


İçerik Tablosu

Suskun Papağan Masalı

Bir Gün Ormanda

Bir gün ormanda, suskun bir papağan yaşarmış. Diğer kuşlar sürekli şarkı söylerken, o hiçbir şey söylemezmiş. Diğer kuşlar onunla dalga geçer ve ona “Suskun Papağan” derlermiş. Suskun Papağan her gün ağaçta oturur ve sessizce etrafı izlermiş.

Bir Kötü Haber

Bir gün ormanda bir kötü haber yayıldı. Ormanın dışında büyük bir orman yangını olduğu söyleniyormuş. Bu yangın ormanda yaşayan tüm hayvanların evlerini tehdit ediyormuş. Tüm hayvanlar telaş içinde toplanmış ve ne yapacaklarını düşünmeye başlamışlar.

Suskun Papağanın Yeteneği

Hayvanlar yangını söndürmek için ne yapacaklarını konuşurken, Suskun Papağan ağaçtan inmiş ve yanlarına gelmiş. Diğer kuşlar ona “Sana ne oluyor? Şimdi neden konuşmak istiyorsun?” demişler.

Suskun Papağan sessiz kalmış ve etrafı dikkatlice dinlemiş. Ardından ağzını açmış ve yangının nasıl söndürülebileceği hakkında bir fikir söylemiş. Tüm hayvanlar ona hayretle bakmış.

Suskun Papağanın fikri çok basitmiş. Yangının üzerine uçarak, kanatlarıyla rüzgar yaratıp alevleri söndürebileceği fikrini önermiş. Diğer kuşlar bu fikri çok beğenmişler ve hemen eyleme geçmişler.

Yangın Söndü

Suskun Papağan önderliğindeki kuşlar, yangının üzerine uçarak rüzgar yaratmışlar ve alevleri söndürmeye başlamışlar. Kısa sürede yangın kontrol altına alınmış ve ormanın her yanında tekrar sessizlik hakim olmuş.

Suskun Papağanın Değeri

Diğer hayvanlar Suskun Papağanın gerçekten çok değerli bir yeteneğe sahip olduğunu anlamışlar. Artık ona “Suskun Kahraman” diyorlarmış. Suskun Papağan ise herkesin kendisini kabul ettiği için çok mutlu olmuş.

Bu olaydan sonra, Suskun Papağan her gün şarkı söylemeye başlamış. Artık sesli bir şekilde diğer kuşlarla sohbet ediyor ve ormanın en neşeli kuşlarından biri olmuş.

İlginizi Çekebilir