1. Anasayfa
  2. Çözüm/Rehber

Valorant VAN 1067 Hatası Çözümü

Valorant VAN 1067 Hatası Çözümü

Genel oyuncular oyunu hatasız oynayabiliyor ancak bazı oyuncular hatalar nedeniyle Valorant oyununa katılamıyor. İşletim sistemi olarak Windows 11 kullanan oyuncular bu hatayla oldukça sık karşılaşabilirler. Valorant VAN 1067 hatası, mevcut işletim sistemi Windows 11 olan kullanıcılar için bile çok yaygın bir hatadır.

Valorant VAN 1067 Hatası Nasıl Çözülür?

Riot Games tarafından yayınlanan bir FPS oyunu olan Valorant, düzenli dengeleme ve güncellemelerle gelişmeye devam ediyor. Yeni güncelleme ile dengelemenin yanı sıra oyunun kararlılığı için de iyileştirmeler yapıldı. Bu güncellemelerden bazıları oynatıcınızın işletim sistemiyle uyumlu olmayabilir. Bu gibi durumlarda oyun açılmayabilir ve oyuncu çeşitli hata mesajları görebilir.

Valorant VAN 1067 hatasının çözümlerine geçmeden önce bu hatanın neden oluştuğuna değinelim. VAN 1067 hatası, oyuncuların bilgisayarlarında açmayı unuttukları bir ayardan kaynaklanır. Özellikle BIOS ayarlarının doğru yapılandırılmaması bu hataya neden oluyor diyebiliriz. Aşağıdaki adımları sırasıyla takip etmek bu sorunu çözmeli ve oyuna sorunsuz bir şekilde giriş yapmanızı sağlamalıdır.

Önce bilgisayarınızı kapatın ve önyükleme sırasında BIOS’a girin. BIOS ayarlarını açmak için, bilgisayarınız önyüklenirken F2 veya F10 tuşuna basmanız gerekir. Ancak bu düğmeler tüm anakart modellerinde aynı değildir. Bundan önce, internette BIOS ayarlarını açmak için kullanabileceğiniz bir anahtar bulabilirsiniz.

BIOS ayarlarına girdikten sonra Security bölümünü açın ve Intel Platform Trust Technology ayarını Enabled olarak değiştirin. Ardından, aynı sekmede Güvenli Önyükleme özelliğini Etkin olarak değiştirin. Tüm ayarları kaydettikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bu işlem Valorant TPM 2.0 için gereken sorun gidermeye benzer olduğundan, lütfen daha fazla bilgi için web sitemizdeki ilgili konuya bakın.

Her şeyi doğru yaptıysanız, Valorant VAN 1067 hatasının çözülmesi gerekir. Windows 11 yeni bir işletim sistemi olduğu için bu tür hatalar görmeniz normal. Sorunu çözmenize yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Ayrıca sorunun çözülüp çözülmediğini yorumlar bölümünde bize bildirin.

Yazıyı Beğen
[Total: 2 Average: 5]
İlginizi Çekebilir