1. Ana Sayfa
  2. Geliştirici Haberleri

İnstagram DM Ne Demek DM Nedir?

İnstagram DM Ne Demek DM Nedir?

Bu sosyal medya hayatımıza girdiğinden beri hayatımızda yeni kelimeler ortaya çıktı. Instagram’da kullanılan DM, UNF ve GT gibi bu terimlerin başında hala bilinmiyor veya çoğu kullanıcı tarafından biliniyormuş gibi davranılıyor.O zaman sihirli sözlere denk gelmişsinizdir: “No DM, No DM, DM ❌” . Şimdi, detaylandırmak için, Dm nedir?

Instagram’da hayatımıza adeta nüfuz etmiş olan DM kelimesinin anlamı bir o kadar da kısadır. DM, “doğrudan mesaj”ın kısaltmasıdır. Sosyal medya söz konusu olduğunda, çoğu insan bunu “DM gönderdi”, “DM gönderdi” veya mesaj gibi kelimeler kullandığında söylüyor.

Doğrudan çeviride, doğrudan mesajlar özel mesajlar olarak adlandırılır, ancak mesaj iletme olarak çevrilir.

DM atmak nedir, DM atmak nedir merakını gidermek için DM’ye gelmeyenler var. Merak etme. Çabuk öğrenebilirsiniz. Bir dakika… DM teriminin anlamı ne kadar basitse, pratik yapmak o kadar kolay olur.

Instagram’da nasıl DM gönderirim?

Instagram’da herkese özel mesaj gönderebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı adım adım göstereceğim.

instagrama girin.

Mesaj göndermek istediğiniz Instagram profilini açın. Sağ üstteki üç noktayı tıklayın ve açılan pencerede Mesaj Gönder‘i seçin.
Mesajınızı yazın ve gönder butonuna tıklayın.
Instagram’da herkes DM atabilir. Ancak siz birbirinizi takip etmiyorsanız veya o kişi henüz sizi takip etmemişse mesajlarınız mesaj istekleri bölümünde görünecek ve mesajlarınızı görmekte çok zorlanacaklar.

instagram dm nerede Instagram’da diğer kullanıcılara mesaj gönderebilirsiniz. Buradan gönderilen ve alınan mesajlarınıza erişebilirsiniz.

Instagram uygulamanıza giriş yapın.
Ana sayfada sağ üst köşede bir “uçak” simgesi göreceksiniz.
Uçak simgesine tıklamak, “Mesajlar” bölümüne, yani “DM” bölümüne girmiş olduğunuz anlamına gelir.
Instagram DM, Instagram uygulamasında bulunur. Instagram’da DM kelimesini en çok duyduğunuz profiller, alışveriş profilleri veya hizmet profilleridir. Sipariş vermek veya daha fazla bilgi vermek için genellikle “DM veya WhatsApp” yazıyorlar. Bunun nedeni şu şekilde yorumlanabilir. Yorumlar görünmüyor veya çok geç görünüyor ve sizden özel mesaj veya WhatsApp üzerinden bana ulaşmanız isteniyor. DM terimini Twitter gibi sosyal medyada da görebilirsiniz. Bu bir DM, bu yüzden o kadar karmaşık olduğunu düşünmüyorum 🙂

Yazıyı Beğen
[Total: 1 Average: 5]
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında