1. Anasayfa
  2. Blog

Oyun Oynarken Bilgisayar Isınıyorsa Ne Yapılabilir?

Oyun Oynarken Bilgisayar Isınıyorsa Ne Yapılabilir?

Günümüzde artık özellikle yeni çıkan bilgisayar oyunları yüksek sistem özelliklerine ihtiyaç duyabiliyor. Buna ek olarak da bu sistemleri yüksek güçte çalıştırdığı için gerekli önlemler alınmadığı zaman bilgisayarınızın fazla şekilde ısındığına şahit olabilirsiniz. Ancak bu yazımızda artık oyun oynarken bilgisayar ısınıyorsa ne yapılabilir sorusuna yanıt alabileceksiniz. Bu sayede bilgisayarınız daha düşük ısılarda çalışarak daha fazla performans gösterebilir. Böylece sizler de daha rahat ve akıcı bir şekilde oyunlarınızı oynama imkanı bulabilirsiniz.

Driverları Güncellemek

Driverları güncellemek genel olarak bilgisayarda bulunan birçok soruna da çözüm sunmaktadır. Bu yüzden bilgisayarınızın driverlarını güncelleyerek daha rahat ve akıcı bir oyun deneyimi elde edebilirsiniz. Ayrıca bu şekilde donanımlarınız da daha rahat bir şekilde çalışacakları için yüksek ısılara çıkmayacaklardır. Eğer sizler de bu işlemi yapmak istiyorsanız herhangi bir 3. parti yazılımdan faydalanabilirsiniz. Bu konuda bilgi sahibi değilseniz Driver Booster programı işinizi görecektir. Bu uygulama bilgisayarınızdaki güncel olmayan driverları bulur ve güncellemeniz için sizlere seçenek sunar. Sizler de bu şekilde oyun oynarken ısınan bilgisayarınızın bu sorununa artık bir son verme fırsatı yakalayabilirsiniz.

İşlemci çok ısınırsa ne olur?

Termal Macun Sürmek

Oyun oynarken bilgisayarınızın ısınmasını sağlayan bir diğer sebep de bilgisayarın donanımlarının termal macun ile tazelenmemesidir. Eğer bilgisayarınızın işlemcisine zamanında termal macun takviyesi yapmazsanız bu sizin için büyük sorunlara yol açabilir. Bu yüzden de bilgisayarınızı en kısa zaman içerisinde kaliteli bir termal macun ile güçlendirmelisiniz. Yapacağınız bu basit işlemin ardından artık bilgisayarınız daha az ısınacaktır. Ayrıca yine bu sayede az ısınan bilgisayarınız oyunlarda size daha fazla performans da sunabilir. Sizler de bununla birlikte daha akıcı ve zevkli bir oyun keyfi yaşayabilirsiniz.

Bilgisayarınız normal dolaşımdayken değil de sadece oyun içerisinde ısınıyorsa bu soruna herhangi bir oyunun kötü optimize edilmiş olması da yol açabilir. Bu yüzden de diğer oyuncuların da aynı sorundan mustarip olup olmadıklarını kontrol etmelisiniz. Eğer bu durum genel bir sorunsa söz konusu oyuna güncelleme gelmesini beklemek güncellemenin ardından tüm sorunların çözülmesini sağlayabilir.

İlginizi Çekebilir