1. Anasayfa
  2. Blog

Pes 2021 Nasıl Oynanır?

Pes 2021 Nasıl Oynanır?

Çocukluğumuzdan beri devam eden bir seri olan Pes serisi ülkemizde de oldukça popüler. Önceleri Playstation salonlarında arkadaşlarımızla oynadığımız bu oyunu artık pandemi nedeniyle evlerimizden oynamak durumundayız. Online seçeneğin de bulunduğu oyunda sizler de arkadaşlarınızla çevrimiçi bir şekilde oynayabiliyorsunuz. Ancak Pes 2021 oynamayı bilmeyenler için bu yazımız sizler için güzel bir rehber niteliğinde olacaktır.

Pes 2021 Nasıl Oynanır?

Rakibi Fifa oyununa göre biraz daha hızlı tepki verilmesi gereken Pes 2021 oyununda çevrimiçi arenada oynamadan önce bir miktar antrenman yapmanız oldukça önemlidir. Bu antrenmanlarda kendi takımınızı ve oyun tarzınızı belirlemeniz gerekiyor. Örneğin sizler daha çok kısa paslar yaparak atağa çıkan bir oyun tarzına sahipseniz satın alacağınız oyuncuların da pas yetenekleri gelişmiş olmalıdır. Bu durumda kaleye daha yakın oynayacağınız için uzaktan şut atan oyunculara da fazladan para vermenize gerek kalmayabilir. Arta kalan bu parayla bir oyuncu yerine birden fazla pas yeteneği gelişmiş oyuncular alabilirsiniz. Ayrıca pas yaparken oyuncularınızın hızlı bir şekilde kaçıp gol fırsatı yakalamalarını istiyorsanız bu durumda sizlere daha çok hızlı koşan ve hemen hızlanabilen oyuncular lazım olacaktır. Bu yüzden de bir oyuncuyu satın almadan önce özelliklerine bakıp hızlı koşma gibi özelliklerinin olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Aksi taktirde pahalı bile olsa oyun tarzınıza uyuşmadığı için o oyuncudan verim alamayabilirsiniz.

Pes 2021 oynarken dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi de markaj ayarlarıdır. Örneğin eğer rakip takımın forvetleri güçlü ise bu oyuncuları markaja almanız gerekebilir. Bu sayede sizin defans oyuncunuz sürekli olarak markaj belirlenen oyuncuya yakın oynayacağı için ona fazla gol fırsatı tanımayacaktır. Sizler de bu sayede rakibinizden gol yeme riskini en aza indirebilirsiniz. Buna ek olarak kendi forvetlerinizin dizilimine de dikkat etmeniz gerekiyor. Bu da yine oyun tarzınıza bağlı bir durumdur ancak genel olarak 4-4-2 halen işleyen bir taktik diyebiliriz. Sizler de deneme amacıyla ilk maçlarınızda 4-4-2 dizilimi ile sahaya inebilirsiniz. Yapacağınız bu dizilim pas ile oyun kurmaya da oldukça müsait olduğu için oyuncularınız arasında hızlı paslar yaparak rakip kalesine gol atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir