1. Anasayfa
  2. Blog

Valorant Oynarken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nedir?

Valorant Oynarken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nedir?

Bildiğiniz üzere Valorant Riot Games tarafından piyasaya sürüldü ve kısa sürede milyonları kendisine hayran bıraktı. Dünyanın her tarafından milyonlarca oyuncuya sahip olan Valorant ülkemizde de oldukça meşhur durumda. Özellikle de evlere tıkılıp kaldığımız şu günlerde birçok bilgisayar oyuncusu kendisini bu tarz oyunlara adamaya başladılar. Rekabetçi ortamın doruklarına sizi çıkartan bu oyunda birçok profesyonel oyuncu da mevcut. Bu yüzden bu oyuncularla rekabet edilmek için birtakım noktalara dikkat etmeniz gerekebiliyor.

Doğru AİM Ayarları

Valorant bir FPS oyunu olduğu için düşmanlarınızı vurabilmeniz için öncelikle doğru bir aim ayarına sahip olmanız gerekmekte. Aksi taktirde düşmanlarınızı vurmanız zor olacağı için oyunda yüksek sıralamalara çıkmanız da zor bir duruma gelebilir. Bu yüzden de kendinize en uygun aim ayarlarını tespit etmeniz gerekiyor. Oyuncuların cross da dediği bu ayar türünde nişangahınız şekillenmektedir. Oyun içerisinden bu nişangahı oldukça kolay bir şekilde değiştirip çeşitli ayarlar yapabiliyorsunuz. Bu yüzden direkt olarak antrenman moduna girerek kendi aim ayarlarınızı yaratmaya başlayın. Oyuncular bu noktada genel olarak daha küçük nişangah ayarlarını tercih etmektedir. Sizler de düşmanlarınızın doğrudan kafalarına daha rahat bir şekilde nişan alabilmek için bu şekilde küçük aim ayarı yapabilirsiniz. .

bilgisayarda oyun 2024

Yetenek Kullanımları

Diğer FPS oyunlarından farklı olarak Valorant üzerinde bulunan karakterler birbirinden farklı yeteneklere sahiptirler. Bu yetenekler karakterleri ayrıca sınıflandırmak için de kullanıldığı için büyük öneme sahiptir diyebiliriz. Sizler de öncelikle oyun tarzınıza uygun olarak karakteri seçerek işe başlayın. Örneğin Reyna karakterini oynamak ve saldırgan bir tavır takınmak istiyorsanız düşmanların bulunduğu bölgelere giriş yapmadan onları yeteneğinizle kör etmelisiniz. Bu sayede rakipleriniz sizi göremeyeceği için nişan almaları da imkansız olacaktır. Böylece siz de sizi görmeyen rakiplerinizi birer birer indirebilirsiniz. Buna ek olarak karakterlerin en güçlü yetenekleri olan ultilerin de kullanımı oldukça önemlidir. Ancak bu yetenekler satın alınamadığı için doğru zamanda ve doğru yerde kullanmanız gerekiyor. Aksi taktirde birkaç tur boyunca ulti kullanamadan oynamak durumunda kalabilirsiniz. Bu durumu yaşamamak için de bol bol antrenman yapmanızı tavsiye ederiz.

İlginizi Çekebilir
röfle modelleri