1. Anasayfa
  2. Mobil

The Forest Nasıl Oynanır?

The Forest Nasıl Oynanır?

Oldukça popüler bir hayatta kalma oyunu olan The Forest son günlerde tekrardan revaçta. Birçok ünlü YouTuber ve yayıncının da sıkça oynadığı bu oyun siz ve arkadaşlarınıza keyifli vakit geçirme imkanı sunuyor. Oyun içerisinde ilk başta sizleri bir uçak düşmesi olayı karşılamakta. Düşen uçaktan sağ kurtulan birkaç kişiden biri olan karakteriniz yerliler tarafından kaçırılan oğlunuzun peşinde düşüyorsunuz. Tabi bu süreçte çocuğunuzu kurtarmak için öncelikle sizin hayatta kalmanız gerekiyor. Bunun için de düşmüş olduğunuz bu büyük adadaki kaynakları doğru bir şekilde kullanmalısınız.

The Forest oyununda barınak olmazsa olmazlardan birisidir. Bu yüzden adaya düştüğünüzde geceye kadar en azından sizin uyumanızı sağlayacak bir barınak inşa etmeniz oldukça fazla önem teşkil ediyor. Sizler de ilk olarak bir miktar yiyecek depoladıktan sonra kendinize bir barınak inşa etme adımına geçebilirsiniz. Bu noktada uçakta bulduğunuz baltadan yardım alabilirsiniz. Bu balta sizin adada bulunan her türlü ağaç ve bitkiyi toplamanızda yardımcı olacaktır. Barınak için güvenli bir alan bulduktan sonra etraftaki birkaç ağacı kesmeniz gerekiyor. Her ağaçtan ortalama 4 adet kütük elde edildiği için barınak yapabilmeniz için kaç ağaç kesmeniz gerektiğini de buradan kolayca hesaplamanız mümkün. Ardından ilk geceyi geçirip adayı yavaş yavaş keşfetmeyi başlayabilirsiniz.

tek başına oynanan oyunlar bilgisayar

Oldukça iyi bir hayatta kalma oyunu olan The Forest’ta kaynak kullanımı oldukça önemlidir. Bunun için kaynaklarınızı har vurup harman savurmadan ve mümkünse depolayarak kullanmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca bu eşyaları ve kaynaklarınızı depolayabilmeniz için bir çeşit depolama alanlarının olduğunu da unutmayın. Birkaç çubuk yardımıyla sizler de bu depolama alanlarından yaparak içini çeşitli aletler ile doldurabilirsiniz.

Oyunda birçok tehlikeli alan ve karakterin bulunduğunu unutmamanız gerekiyor. Bulunduğunuz bu büyük adada sizinle birlikte birçok yerli de yaşadığı için savunma da büyük önem arz ediyor. Bu düşmanlardan kendinizi koruyabilmek adına çeşitli ekipmanlarla kendinizi donatmanız önemlidir. Ayrıca yine oyun içerisinde kendi canınıza ek olarak bir de zırh üreterek savunma miktarınızı arttırmanız mümkün. Bunun için de düşmanlarınızın kemiklerini kullanarak kendinize çeşitli zırhlar yapabiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilir